Outlet@SiVi op 8 en 9 februari

In de solden niet gevonden wat u zocht? Dan moet u op vrijdag 8 en zaterdag 9 februari naar het Sint-Vincentiusinstituut in Torhout. Daar verkopen de beroepsleerlingen op de eerste Outlet@SiVi de overstock van maar liefst elf lokale handelaren. Veel kledij, maar ook stoffen en zelfs wieleroutfits, aan scherpe prijzen.

 

De beurs is een initiatief van de school in samenwerking met Lokaal Bestuur Torhout en Torhout Handelt!. Outlet@SiVi combineert zo twee hippe concepten: de pop-up en de outletstore.

‘Onze leerlingen zijn doeners’, zegt leerkracht Annelies Declerck. ‘Zij willen de handen uit de mouwen steken. Ze waren dan ook meteen gewonnen voor het idee van een verkoopbeurs in de school. De leerlingen doen trouwens alles zelf, van de promotie over het aankleden van de standen en de verkoop tot het opruimen achteraf.’

Alle leerlingen

SiVi, dat deel uitmaakt van de Sint-Rembertscholengroep in Torhout, telt een keur aan BSO-richtingen, vooral in het studiegebied Handel. Een verkoopbeurs als deze is hen dan ook op het lijf geschreven.

‘Outlet@SiVi is een uniek totaalproject waaraan alle leerlingen, van het derde tot het zevende jaar, uit alle richtingen hun steentje bijdragen. Ze kunnen elk hun kwaliteiten uitspelen. Logistiek doet de praktische voorbereiding, Office het papierwerk, Retail de verkoop en Veiligheidsberoepen zorgt ervoor dat de dag zelf goed verloopt.’

De leraren hebben vooral een sturende functie. ‘Wij zijn er natuurlijk nauw bij betrokken’, vertelt Declerck. ‘Met de voorbereiding in de lessen realiseren we heel wat leerplandoelen. Op deze manier werken is bovendien erg motiverend. We merken dat onze leerlingen trots zijn op wat ze doen.’

Geslaagde verkoop

‘Voor ons is het project in die zin nu al geslaagd’, vervolgt ze, ‘maar we willen natuurlijk ook mooie verkoopscijfers voorleggen aan het einde van de dag.’

Met de fine-fleur van de Torhoutse boetieks en de studentenbedrijven van 7 REMA kan dit in elk geval geen probleem vormen. Maar liefst elf Torhoutse handelaren zegden hun medewerking aan het evenement toe. ‘Zo een beetje alle bekende kledingwinkels, kinderboetieks, een fietsenzaak en een stoffenwinkel stallen hun goederen bij ons uit. Onze leerlingen brengen ze op 8 en 9 februari met de glimlach aan de man. Voor wie nog iets nieuws nodig heeft, een cadeautje zoekt voor Valentijn of babykledij op de kop wil tikken voor een zacht prijsje, is de outlet dé geknipte gelegenheid. Zoetekauwen kunnen zichzelf op zaterdag bovendien ook trakteren op een stuk taart met koffie. Niet te missen, dus!’

PRAKTISCH

  • Outlet@SiVi vindt plaats op vrijdag 8 februari van 16.30 tot 19 uur en op zaterdag 9 februari doorlopend van 10 tot 17 uur in het Sint-Vincentiusinstituut, Spinneschoolstraat 10, 8820 Torhout. De parking en de ingang van de school bevinden zich de kant van het station.
  • Deelnemende handelaren: Actuel Boetiek, Bellino, Cool Elektro Cycles, Evadorable, Lederwaren Jean, Stoffen Capriss, Naaimachines Stael, Papillon, Princess, Sodrie, Trio fashion
  • Uiteraard tekenen ook de mini-ondernemingen van de leerlingen van 7REMA present. Earstöf verkoopt accessoires en Most Wanted gaat aan de slag met lege ginflessen om die te upcyclen tot kaarsen.

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *